Keskin ilçemizi Güzelleştirmek istiyoruz

Keskin ilçemizi Güzelleştirmek istiyoruz

2008-09-20  |  Rabia Onur  |  8 Yorum

Keskin de genç nüfus artıyor. Bir dönem genç nüfusun çoğunu kaybetmişti keskin. İşsizlik, Kısıtlı imkanlar gençleri daha büyük şehir ve illere gitmeye zorlamıştı.

Gelişen teknoloji, artan imkanlar ve kolaylıklar keskinde genç nüfusun tekrar artmasını sağladı. Ayrıca ilçede bir de Yüksekokul bulunmakta. Keskin ilçemiz'e okumaya gelen gençlerinde hesaba katarsak 2. baharını yaşıyor keskin. Fakat bu gençleri bazı istekleri var; kırıkkale keskin ilçesinde gençlerin yapabilecekleri aktiviteler kısıtlı olduğunu söylüyorlar. Keskin de öğrenci ve gençlere yönelik aktivitelerin bulunmadığına dikkat çekiyorlar. Genç nesil demek taze bilgi, gelişim ve daha çok imkan demektir.

Bu gençlerin keskin de tutunabilecekleri adımlar atılmalıdır. Örneğin; gençlerin ilgileneceği şekilde alışveriş mağazaları kurulmalı yada var olan dükkanlar ve mağazalar gençlerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda şekil almaları gerekir.

Yapılan araştırmalar okuyan öğrencilerin okuduğu yerde iş bularak oraya yerleştiğini gösteriyor. Tabi bu durum ise imkan ve olanaklara doğru orantılıdır. Hiç kimse olanağı sıkıntılı yerde yaşamak istemez. Buna örnek olacak illere bakacak olursak, gençlere uyum sağlayan ilçeler hızla gelişti, ekonomik canlılık kazandı. Bu kurallara uymayan ilçeler hızla nüfus kaybetmekle birlikte genç nüfusu düşmektedir.

Peki Keskin canlanmak mı yoksa kaybolmak mı istiyor? Bence bir an önce yenilikler yapılmalı gelişim sağlanmalıdır. Yol çalışmalarına ve çevre düzenlemelerine hız verilmelidir.

Eğer gelişme söz konusu ise bu da çok elle olur. Hep birlikte kalkınmalı ve keskin ilçemizi kalkındırmalıyız.


Facebook'ta Paylaş

Konu Hakkında Sende Yorumunu Bırak

Eposta Bilgileriniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar *